Tyson Fury vs Derek Chisora: matš, mida ei oleks pidanud toimuma

Mida ikka suure jalgpallistaadioniga ette võtta, kui keset võistlushooaega pannakse kogu klubijalgpall maailma tipus kuuks ajaks MM-finaalturniiri tõttu seisma? Korraldage seal poksimatš! Täpselt nii laupäeva hilisõhtul, 3. detsembril Tottenham Hotspuri staadionil ka toimub, kui Londonis lähevad vastamisi kohalikud mehed Tyson Fury ja temaga seni kahel korral heidelnud Derek Chisora.

Mida aasta lõpu suurimalt poksimatšilt oodata ning millised panustamisvõimalused tasub enne seda Betsafe’i spordiennustuses ära kasutada? Teeme kõige olulise kohta ülevaate!

Matš, mida ei oleks pidanud toimuma

Kaasmaalased Fury ja Chisora on omavahel vastamisi juba kolmandat korda – esimest korda poksiti juba 11 aastat tagasi ehk 2011. aastal, kui Fury ei suutnud Chisorat küll nokauteerida, kuid domineeris siiski matši ning võttis skooriga 117-112, 117-112, 118-111 kohtunike otsusega võidu. Kolm aastat hiljem sai Fury taas võidu, aga seda juba teistsugustel asjaoludel – kümnendas raundis viskas Chisora tiim rätiku ringi.

Kolmas omavaheline kohtumine toimub aga kaheksa-aastase pausi järel ning vahepeal on nii mõndagi muutunud. Tegu on Fury jaoks kolmanda korraga WBC tiitlivööd kaitsta, Chisora saab aga teist korda proovida WBC vööd endale haarata. Chisora esimene katse lõppes kaotusega Vitali Klõtškole.

Mõnes mõttes võib seda kohtumist kirjeldada kui matši, mida keegi ei tahtnud või kohtumist, mida poleks üldse pidanud toimuma. Miks? Aga seetõttu, et Fury peaks tegelikult kohtuma Oleksandr Ussõkiga, paraku ta seda ei tee. Eelnevalt ringlesid ka tugevad kuulujutud Fury ja Anthony Joshua kohtumisest, kuid hoolimata selles, et näiliselt lepiti tingimustes kokku, ei saanud see matš kunagi teoks.

Derek Chisora on viimasest neljast matšist võitnud vaid ühe, jäädes kahel korral alla Ussõkile ja korra Joseph Parkerile, enne kui ta viimases kohtumises bulgaarlase Kubrat Pulevi vastu võidulainele naasis. Üksik võit Pulevi üle ei tohiks tegelikult olla midagi, mis annab Chisorale võimaluse tiitlvöö nimel poksida, kuid paraku on hetkel asjalood just sellised.

Kuidas me siia jõudsime?

Need, kes mäletavad hästi 2020. aasta 23. aprilli, teavad, et Fury kuulutas pärast Dillian Whyte’i võimsalt nokauteerimist, et kavatseb karjääri lõpetada. Hoolimata sellest ei vabastanud ta oma WBC tiitlivööd, mis oli selge märk sellest, et suure võidu järel tehtud väljaütlemine oli kiirustatud ja ei pruukinud tegelikult tõele vastata. Kui augustis Anthony Joshua Saudi Araabias Oleksandr Ussõkile alla jäi, oleks järgmine matš pidanud loogiliselt toimuma just nimelt Fury ja Ussõki vahel, kuid Ukrainas toimuv sõda ning Ussõki seganud vigastused ei lasknud sel plaanil detsembris reaalsuseks saada.

Seejärel tundus juba, et Fury saab vastaseks Anthony Joshua: Fury viskas sotsiaalmeedias Joshuale kinda ning noorem britt võttis selle ka vastu. Kõik oli juba justkui kokku lepitud… kuniks enam ei olnud. Ebaselgetel põhjustel jäigi Fury ja Joshua matš ära, mistõttu jäi Fury olukorda, kus tal oli juba kindlaks kuupäevaks staadion kinni pandud, ent mida polnud – polnud vastast!

Korra käis läbi WBA tiitlivöö omaniku Mahmoud Charri nimi, kuid suhteliselt ootamatult ja tühja koha pealt kuulutati lõpuks välja, et Fury vastaseks saab 3. detsembril hoopis kogenud Derek Chisora, keda Fury promootor Frank Warren nimetas kõige tugevamaks vastaseks, kes oli võimalik sel kuupäeval Furyle vastaseks saada.

Samal ajal kui Fury 2020. aasta kevadel Whyte’i nokauteeris, kaalus Derek Chisora aga juba karjääri lõpetamist. Selle aasta lõpus 39-aastaseks saav mees on oma lahtise ja väga võitlusliku stiili tõttu talunud palju lööke ja hoope, kuid tänaseks on ta taas valmis ringi astuma ja ühele oma karjääri raskeimale kohtumisele vastu minema.

Jalutuskäik pargis?

Nagu öeldud, ei ole Chisora viimased matšid olnud eriti veenvad – isegi võit Pulevi üle tuli suhteliselt napilt ning alles kohtunike otsusega. Paljud asjatundjad ja fännid on leidnud, et Chisora on selgelt liiga nõrk vastane, et seda kohtumist saaks päriselt tiitlimatšiks nimetada – Fury tuleb sellele väga suure soosikuna peale ning paistab, et ka ta ise tunnetab, et asi pole päris see, mis ta peaks olema.

Kui hiljuti üks youtuber Furylt selle kohta küsis, läks poksija ootamatult närvi ning hakkas hoopis intervjueerijat sõimama ja sarjama – ka seda on kasutatud tõendina, et ka Fury ise ei usu, et Chisora talle üldse vastu saaks.

Niisiis – kõigi eelduste kohaselt võidab Fury kohtumise, mis tähendab, et ka tema võidule pakutavad koefitsiendid on väga väikesed ning erilist väärtust ei paku. Millised koefide on aga need, mille abil saaks endale matši jälgimise põnevamaks teha ja ka potentsiaalselt omajagu raha võita?

Raundide panused tulevad kasuks

Chisora on olnud üliraskekaalus juba 15 aastat suures mängus sees, kuid tema viimased kohtumised on selgelt reetnud, et oma parimate päevade tasemest ja vormist jääb ta üha kaugemale. „Del Boy“ on küll kõva võitleja ja ta ei häbene võidujahil käiku lasta ka mõne hämarama võtte, ent seniste omavaheliste kohtumiste jooksul ei ole ta suutnud Furyt lahti hammustada – pigem on läinud vastupidi. Kuigi Chisora ei kuku selles matšis ise pikali ning ei anna lihtsalt alla, on Fury siiski suur soosik. Võiduks tuleb tal aga siiski omajagu pingutada.

Aga kui palju? Viimasest viiest vastasest on Fury suutnud neli nokauteerida, kusjuures matšid on keskmiselt kestnud 7,6 raundi. Nii Fury kui Chisora on aga suhteliselt suured ja kohmakad poksijad, mis võib tähendada seda, et nende omavaheline matš saab samuti olema küllaltki krobeline ja pigem väheste tõeliselt täpsete löökidega – rohkem näeme ilmselt „kallistamist“ ja pusimist. Seetõttu tasub siin pilk heita just raundide panustele.

Eriti head väärtust paistavad pakkuvat koefide sellele, et Fury võidab pigem matši teises pooles – raundide arvu peale panustades tasub valida üle 6,5 (1,72) ning kes soovib eriti magusat koefi, võib välja valida mõne kindla raundi, mil Fury lõpuks Chisora nokauteerida võiks.

Panustamissoovitused:

  • Fury võit 8. raundis – 11,00
  • Fury võit 10. raundis – 15,00
  • Raundide arv üle 6,5 – 1,72