Spordiennustuse vihjed ja jalgpalli ennustused Betsafe’i ekspertidelt selleks nädalaks

Rahvuste liiga alagrupiturniiri viimane mänguvoor on algamas – millistes gruppides on veel põnevus säilinud ja millised kohtumised pakuvad panustamise seisukohast häid variante? Betsafe’i blogi teeb asjast ülevaate!

PÜHAPÄEV, 25. SEPTEMBER

A-liiga
21.45: Austria – Horvaatia

Viimase alagrupivooru kohtumised saavad alguse pühapäeval ning mõlemas A-liiga grupis, kes sel päeval võistlustules on, pinget veel jagub nii grupi võidu kui püsimajäämisheitluse osas. A-liiga 1. grupis haaras neljapäeval liidriohjad Horvaatia, kes tegi kodus tuule alla senisele liidrile Taanile ning omab nüüd suurepärast võimalust koht finaalturniiril nelja parema seas kindlustada – selleks piisab neil võõrsil Austriat võita. Austerlased olid küll juunikuus tublid, kuid nüüdne kohtumine Prantsusmaaga oli nende jaoks väga raske ning võib arvata, et Horvaatia tuleb sellele mängule kerge soosikuna – samas on ka austerlastel endal tuli takus, sest viimase koha vältimiseks oleks neil kindlasti vaja võitu – kusjuures ka sellest ei pruugi piisata… Horvaadid kaotasid esimese omavahelise mängu juunis kodus lausa 0:3 ning on nüüd täis tahtmist sportlikult kätte maksta – siin tunduvad paremat väärtust pakkuvat just Horvaatia koefid.

Panustamissoovitused:

 • Horvaatia võit – 2,50
 • Väravate arv alla 2,5 – 1,72
 • Horvaatia võit vähemalt kahe väravaga – 5,00

A-liiga
21.45: Taani – Prantsusmaa

Samas alagrupis teist ja kolmandat kohta hoidvatel Taanil ja Prantsusmaal on mõlemal veel võimalik lõpetada grupis vastavalt esimesel või viimasel kohal – kuid kõik ei ole enam nende endi käes. Taani valus kaotus Horvaatiale langetas nad selles alagrupis esimest korda esikohalt allapoole ning nemad peavad lootma, et Austria suudab samal ajal horvaate kodus hammustada – kuid Prantsusmaa võitmine on isegi koduplatsil ka taanlaste jaoks väga keeruline ülesanne. Hoolimata erinevatest skandaalidest ja probleemidest näitasid prantslased end neljapäeval Austria vastu heast küljest ning siin tasub panustamisel vaadata pigem just külalismeeskonna poole, kes soovib samuti mängu võita, et kindlustada A-liigasse püsima jäämine.

Panustamissoovitused:

 • Prantsusmaa võit – 2,10
 • Prantsusmaa võit nulli vastu – JAH 3,75
 • Prantsusmaa väravate arv üle 1,5 – 2,10

A-liiga
21.45: Holland – Belgia

A-liiga 4. alagrupis läheb viimases voorus tehniliselt võttes alagrupi võidu peale mänguks – Hollandil on aga Belgia ees selles lahingus mitu olulist eelist, sest esiteks on nad hetkel belglastest kolme punktiga ees, teiseks mängivad koduplatsil ning kolmandaks võivad nad endale isegi kaheväravalist kaotust lubada, sest isegi see tooks neile veel alagrupi võidu! Louis van Gaali hoolealused suutsid juuni alustuseks Rahvuste liigasse suhteliselt ükskõikselt suhtuvat Belgiat võõrsil suisa 4:1 võita, mistõttu ongi hollandlastel nüüd olemas väga korralik puhver. Viimane võistlusmäng MM-finaalturniiri eel tugeva vastase ja rivaali vastu on aga selline kohtumine, mida enam kumbki lõdvalt ei võta – siin võiks oodata kõrgetasemelist kohtumist, pigem vähe väravaid ja tavapärasest suuremat tõenäosust viigiliseks tulemuseks.

Panustamissoovitused:

 • Viik – 3,60
 • Väravate arv alla 2,5 – 2,15
 • Belgia võit või viik – 1,66

A-liiga
21.45: Wales – Poola

Sama alagrupi teises kohtumises läheb omakorda püsimajäämisheitlusesks, kui Wales võtab kodumurul vastu Poola koondise. Poola suutiis alagrupiturniiri avavoorus Walesi kodus 2:1 võita ning edestab neid tabelis hetkel kolme punktiga, mis tähendab, et Walesi võidu korral saaksid just nemad kolmanda koha endale – üldine väravate vahe, mis oleks Walesi üheväravalise võidu korral järgmine viigilahutaja, on juba Walesi kasuks. Seega on mõlema tiimi jaoks olukord lihtsakoeline – Poolal tuleb kaotust vältida, Walesil kindlasti võita. Neljapäevastes kohtumistes jättis pisut parema mulje just Wales, kes suutis Belgiale pisut rohkem vastu saada kui Poola Hollandile – kuna koefid on suhteliselt võrdsed, siis tasub siin panustamisel toetada pigem kodumeeskonna edu.

Panustamissoovitused:

 • Walesi võit – 2,60
 • Viik välistatud – Walesi võit 1,85
 • Mõlemad meeskonnad skoorivad – JAH 1,87

ESMASPÄEV, 26. SEPTEMBER

A-liiga
21.45: Ungari – Itaalia

A-liiga kolmandas alagrupis on õhus tõeline üllatus – kes oleks võinud enne esimest vooru arvata, et viimases lahingus mängivad Ungari ja Itaalia alagrupi võidu peale? Ungarlased jätkasid oma juunikuiseid suurepäraseid esitusi ka septembris, alistades alustuseks Saksamaa võõrsil 1:0. Kuigi see oleks võinud neile ka juba grupi võidu kindlustada, siis Itaalia võit samal ajal Inglismaa vastu tähendab seda, et a) inglased on kindlustanud viimase koha, ja b) itaallastel on veel viimases voorus võidu korral võimalik Ungarist mööda tõusta. Ungari praeguse hetke enesekindlus on aga ülikõrgel tasemel ning see meeskond on tohutult motiveeritud alagruppi võitma – ning neile piisab viigist. Mõnusalt pingevabalt saab mängida ka Itaalia noor koosseis, kelle jaoks on Rahvuste liiga juba niigi korda läinud, ent siin võiks ungarlastele edu ennustada.

Panustamissoovitused:

 • Ungari võit või viik – 1,87
 • Väravate arv alla 2,5 – 1,72
 • Mõlemad meeskonnad skoorivad – EI 1,85

C-liiga
21.45: San Marino – Eesti

Eesti koondis lõpetab oma D-liiga turniiri võõrsilmänguga San Marinoga, kusjuures eestlased sõidavad Euroopa väikseimale jalgpalliriigile külla pärast pingelangust – reedene kodus saadud võit Malta üle kindlustas meile juba alagrupi võidu ning pääsu tagasi C-tasandile, mistõttu ei ole selles kohtumises enam peale au, D-liiga esikoha ja reitingupunktide midagi mängus. D-liiga esikoht, mille Eesti võiduga kindlustaks, annaks meile 2024. aasta EM-finaalturniiri eel teoreetiliselt koha play-off’is, seega maksab selle nimel pingutada. Eesti viimane külaskäik San Marinosse lõppes aga kurikuulsa 0:0 viigiga ning ka kodus saime 2:0 võidu äsja nende üle suhteliselt keeruliselt – San Marino näeb selles mängus kindlasti haruldast võimalust midagi Eestilt kätte saada ning lihtne see mäng meie jaoks olema ei saa, seda enam, et võib arvata, et Thomas Häberli kasutab seda kohtumist ka mõnele nooremale tegijale mänguaja pakkumiseks. Väravaid ilmselt palju ei lööda – Eesti 1:0 võit tundub siin mingi nurga alt kõige loogilisema tulemusena.

Panustamissoovitused:

 • Eesti võit – 1,30
 • Väravate arv alla 2,5 – 1,72
 • Täpne skoor – Eesti võidab 1:0 – 5,00

TEISIPÄEV, 27. SEPTEMBER

A-liiga
21.45: Portugal – Hispaania

Kõva andmine tuleb teisipäeval A-liigas toimuvas naabrite duellis, kus vastamisi on Portugal ja Hispaania. Kui portugallased suutsid laupäeval võõrsil Tšehhit lausa 4:0 võita, siis Hispaania sai samal ajal kodus Šveitsilt pisut ootamatu 1:2 kaotuse, mis jätab nad viimase vooru eel seisu, kus alagrupi võitmiseks tuleb viimases mängus kindlasti Portugal alistada. Hispaanlaste nüri ründemäng on viimastel aastatel olnud neile suureks probleemiks, samal ajal kui portugallased suudavad reeglina rünnakul oma väravad ära lüüa isegi siis, kui Cristiano Ronaldo kehvasti esineb – nagu äsja Prahas näha sai. Nende kahe riigi omavahelised kohtumised on reeglina suhteliselt pingelised ja kinnised – ka esimene omavaheline mäng juunikuus lõppes 1:1 viigiga. Palju väravaid pole oodata ka seekord – ilmsselt hakkab Hispaania palliga mängu domineerima ning Portugal peab lootma vasturünnakutele. Väga võimalik, et väravaid selles mängus ei löödagi.

Panustamissoovitused:

 • Viik – 3,30
 • Väravate arv alla 2,5 – 1,75
 • Väravate arv alla 1,5 – 3,20

B-liiga
21.45: Norra – Serbia

Kõva esikoha peale lahingut saab nautida ka B-liigas, kus võrdselt 10 punkti peal olevad Norra ja Serbia viimases voorus omavahel vastamisi lähevad. Kuna norralased võitsid esimese omavahelise kohtumise, on viigi korral eelis neil – samas võib laupäevaste esituste põhjal eelisseisu anda hoopis Serbiale, kes suutis Rootsit lausa 4:1 võita, samal ajal kui Norra võõrsil Sloveenialt 1:2 kaotuse vastu võttis. Mõlemal meeskonnal on olemas üks väga heas hoos ründaja ning selles osas on seis võrdne – ülejäänud meeskond on aga parem Serbial. Norra pole küll viimasel ajal reeglina kodumänge kaotanud, kuid siin tunduvad just Serbia koefid paremat väärtust pakkuvat.

Panustamissoovitused:

 • Serbia võit – 3,60
 • Viik välistatud – Serbia võit 2,55
 • Mõlemad meeskonnad skoorivad – JAH 1,85