Meistrite liiga veerandfinaalid: meid ootab neli magusat vastasseisu!
UEFA Meistrite Liigas peeti sel ja eelmisel nädalal ära kaheksa kahemängulist vastasseisu, millega selgitati välja kaheksandikfinaalide võitjad. Kaks neist paaridest vajasid võitja otsustamiseks suisa penaltiseeriat!
Kuna uue võistlussüsteemi tõttu on meil juba ette teada, milline näeb välja edasine turniiripuu, saamegi kohe hakata veerandfinaalidest rääkima. Mida igast paarist oodata ning kes on soosikud?
Arsenal – Real Madrid
Neljast paarist ilmselt kõige prestiižsem vastasseis peetakse Arsenali ja Real Madridi vahel – Arsenal teenis hea põhiturniiri järel otsepääsme kaheksandikfinaali, kus sõitis avamängus võõrsil PSV-st lausa 7:1 üle ning sai seejärel kodus rahumeeli viigiga piirduda. Koduliigas on Mikel Arteta meeskond tiitliheitlusest sisuliselt välja langenud ning saab kogu oma fookuse vajaduse korral sättida Meistrite liigale – ainult et neid ootab ilmselt ees päris keeruline hooaja lõpp, sest vigastused on meeskonnast röövinud sisuliselt kõik ründajad! Viimasel ajal on põhiründajana alustanud hoopis keskpoolkaitsja Mikel Merino ning suuremates mängudes on Arsenalil resultatiivsusega probleeme olnud – 7:1 võit PSV üle oli suures plaanis valepositiivne.
Mida Reali puhul veel peale selle välja tuua, et tegu on Meistrite liigaga ja nemad on Real Madrid? Ootamatult nadi põhiturniiri järel tuli Realil koht kaheksandikfinaalis välja võidelda play-off ringis ning veerandfinaali jõudmiseks on nad pidanud esmalt alistama Manchester City ja seejärel linnarivaali Atletico Madridi! Teekond finaali suunas ei ole Realil igatahes olnud lihtsate killast, kuid nad on aastast aastasse näidanud, et Meistrite liigas võivad nad olla ükskõik millises olukorras või näilises plindris, aga kuidagi suudavad nad ikka sellest välja tulla ja tihtipeale ka tiitli ära võita. Atletico vastu said nad edasi tänu penaltiseeriale, kuid nende meeskonna üldine seis ja olukord on hetkel Arsenalist märksa parem ning hetkel tuleks neid juba lugeda vaat et kogu turniiri suurimaks võidusoosikuks.
Betsafe’i edasipääsukoefid: Arsenal 2,24, Real 1,58
PSG – Aston Villa
Kuigi Real on jagu saanud kahest tõeliselt suurest meeskonnast, võib mõnes mõttes senise play-off turniiri kõige suuremaks mulje avaldajaks pidada hoopis Pariisi Saint-Germaini, kes purustas esmalt play-off’is liigarivaali Bresti kahe mängu kokkuvõttes suisa 10:0 ning suutis seejärel kaheksandikfinaalis Liverpooli vastu avamängu täielikult domineerides kaotada ning teise mängu üsna kaitses istudes võita – penaltiseerias säras kõige eredamalt aga just nende väravavaht Gianluigi Donnarumma, kelle tõrjed PSG edasi viisid ning põhiturniiri võitja pisut ootamatult konkurentsist kukutasid. Veerandfinaalis saab PSG teha taas treti Inglismaale, sedapuhku Aston Villa juurde, kes kaheksandikfinaalis Club Bruggest kindlalt üle oli ning võib end üsna enesekindlalt tunda. PSG on aga praegu tulikuum ning nende ründeosakond on tõeliselt heast küljest silma paistnud – seega on siin keeruline pariislaste vastu ennustada. Samuti on PSG end kindlasti tõstnud ka kogu turniiri üheks suuremaks soosikuks.
Betsafe’i edasipääsukoefid: PSG 1,30, Aston Villa 3,67
Barcelona – Dortmundi Borussia
FC Barcelona jaoks on tänavune Meistrite liiga turniir kulgenud üsna lepase reega ning nii tõotab minna ka veerandfinaalis, sest just neil on õnn saada vastaseks selgelt kõige nõrgem veerandfinalist ehk Dortmund. Borussia ei ole sel hooajal ei Meistrite liigas ega ka koduliigas midagi erilist teha suutnud ning koduses Bundesligas on neil tükk tegemist, et esikümnes püsida, aga Meistrite liiga play-off tõi neile vastaseks esmalt Lissaboni Sportingu ja seejärel Lille’i ehk kaks ülisoodsat loosi, mille abil ongi Dortmund ootamatult kaheksa parema sekka ära eksinud. Pikka pidu ei tasu neil aga oodata – Barcelona on sel hooajal Raphinha ja Lamine Yamali ründemängu toel olnud väga kvaliteetne ning tänavu võrdlemisi mannetul Dortmundil ei tohiks siin küll mitte mingisugust võimalust olla.
Betsafe’i edasipääsukoefid: Barcelona 1.25, Dortmund 4,13
Müncheni Bayern – Milano Inter
Viimasena võtame ette kahe klassikalise Euroopa suure meeskonna duelli. Bayerni aktsiad ei ole sel hooajal Meistrite liigas kordagi väga kõrgel olnud, ent kaheksandikfinaalis kahe mängu kokkuvõttes saadud väga veenev 5:0 võit liigarivaali Leverkuseni Bayeri üle oli märk, et Vincent Kompany meeskond võib nüüd kevadeks olla ka väga suurteks mängudeks hästi valmis ning Bayern oli kindlasti üks meeskondi, kelle šansid veerandfinaalide kulgemise tõttu oluliselt suurenesid. Interi puhul ei ole nende kaheksandikfinaali esituse kohta midagi väga hästi ega halvasti öelda – nad tegid oodatud tasemel oma töö ära, alistades Feyenoordi kahe mängu kokkuvõttes 4:1. Arvestades seda, et Feyenoord lülitas eelmises voorus konkurentsist Interi linnarivaali AC Milani, siis oli tegu üsna arvestatava tulemusega, ent arvesse tuleb võtta ka seda, et Milan on sel hooajal koduliigaski selgelt Interist kehvemat hooaega tegemas. Üldiselt võiks see olla kõige ettearvamatum veerandfinaalpaar, kusjuures koefitsiente vaadates tundub, et väärtust võiks siin otsida just Interi koefide juurest.
Betsafe’i edasipääsukoefid: Bayern 1,50, Inter 2,66