Premier League: 8 suuremat soosikut järjestatud

Maailma kõige populaarsemas jalgpalliliigas Premier League’is on uus hooaeg algamas juba reede õhtul ning Betsafe’i blogi teeb sel puhul ülevaate olulisest: kes on liiga suuremad soosikud ja millised on nende võimalused tiitli või kõrge kohani jõuda?

Reastasime kaheksa peamist soosikut nende tiitlivõidu koefitsiendi järgi ja tõime iga klubi puhul välja nende olulisemad muutused ning plussid-miinused.

8. Aston Villa
Tiitlikoefitsient: 50,00

Eelmisel hooajal koguni neljanda kohaga üllatanud ja sellega Meistrite liigasse pääsenud Aston Villa naudib Unai Emery juhendamisel oma viimase paari aastakümne parimat perioodi ning vaatab uuele hooajale ette lootusrikkalt. Meeskonna koosseis on muutunud üsna vähe – peamise vahetusena tasub välja tuua keskvälja, kus Douglas Luizi asemele toodi Evertonist Belgia koondislane Amadou Onana. Puhtalt jalgpallilistest asjadest rääkides ei tundu olevat põhjust, miks Villa peaks eelmise hooajaga võrreldes oluliselt tagasi andma – küll aga mõjutab nende meeskonna käekäiku liigas ilmselt üsna oluliselt see, et tänavu tehakse kaasa ka uuenenud formaadiga Meistrite liigas, mis toob hooaja esimeses faasis ehk jaanuari lõpuni kaasa koguni kaheksa nädalasisest suurt euromängu. Oleme varemgi näinud, kuidas sellist masti meeskonnad Meistrite liigasse pääsedes ei suuda kahel rindel korraga fookust hoida, mistõttu võib Villalt oodata mullusega võrreldes väikest langust.

7. Tottenham Hotspur
Tiitlikoefitsient: 35,00

Tottenhami eelmine hooaeg oli mõneti kummaline, sest uue peatreeneri Ange Postecoglou käe all tehti väga tugev hooaja algus, kuid kevad ei olnud enam nii särav ning seetõttu ei ole ootused uue hooaja eel taas eriti kõrgeks kruvitud. Suure plussina on nad endale Harry Kane’ist jäänud tühimiku vähemalt osaliseks täimiseks toonud Bournemouthist mullu Premier League’is 19 väravat löönud Dominic Solanke, kes peaks vähemalt teoorias sobima tiimi kui rusikas silmaauku. Eelmisel hooajal jäädi esinelikust vaid kahe punktiga välja, kuid tänavu neile millegipärast nii kõrget kohta ei ennustata – siin võib olla väärtust Spursi esinelikusse jõudmise panusel, mis on saadaval koefiga 3,00.

6. Manchester United
Tiitlikoefitsient: 25,00

Manchester United jättis peatreener Erik ten Hagi pukki ning läheb uuele hooajale vastu märksa tugevdatud tiimiga: tüli ten Hagiga minevikku jätnud Jadon Sancho on tagasi tiimi juures, samuti on lisandunud keskkaitsjad Matthijs de Ligt ja Leny Yoro ning äärekaitsja Noussair Mazraoui. Suurt hüpet edasi ei ole aga Unitedil kuskilt paista ning pigem võib karta, et nad teevad mullusega võrreldes veel väikese sammu tagasi kui et hakkavad Meistrite liiga koha peale heitlema. Klubi on suur, pinged ja surve veel suurem ning oleme sageli näinud, et mitmed tugevad mängijad jäävad Old Traffordi prožektorite valguses oma varasemate saavutuste varju.

5. Newcastle United
Tiitlikoefitsient: 25,00

Newcastle võib olla tänavu üks meeskondi, kes teeb pisut ootamatult tõusu esinelikusse. Eelmisel hooajal mängiti üle tüki aja kaasa Meistrite liigas, mis võttis paratamatult tiimilt ära fookust ja jaksu liigalt, tänavu aga seda muret pole – Newcastle ei kvalifitseerunud ühtegi eurosarja ning saab kogu oma fookuse seada kodustele võistlustele. Sageli oleme näinud, et sellise valemi pealt võib tugevatelt tiimidelt oodata väga ilusaid hooaegu ning ka esikolmikusse jõudmine ei tohiks Eddie Howe meeskonna jaoks olla tänavu liiga suur amps. Newcastle’i esinelikusse jõudmise koef on 3,00, mis võib olla päris hea väärtusega.

4. Chelsea
Tiitlikoefitsient: 20,00

Chelsea on Inglismaa tipptiimidest algava hooaja eel kindlasti kõige suurem küsimärk: juba mitmendat üleminekuakent järjest on meeskonda kokku kuhjatud väga palju noori mängijaid, kellega on tehtud pikaajalised lepingud, samuti lõpetati mõnevõrra ootamatult koostöö peatreener Mauricio Pochettinoga, kelle asemele toodi äsja Leicesteri kõrgliigasse tassinud Enzo Maresca. Tundmatuid ja muutujaid on Chelsea algava hooaja valemis igatahes piisavalt palju, et muuta nende käekäigu ennustamine väga keeruliseks. Positiivsust ja usku lisab aga kindlasti see, et eelmise hooaja teine pool oli Chelseal tegelikult väga tugev ja kui võtta ainult kevadringi mängud, liikusid nad selges esinelikutempos. Koefide poolest on Chelsea küll märgitud neljandaks soosikuks, aga kuhugi esikümne lõppu tagasi vajumine tundub nende puhul vaat et sama tõenäoline kui Meistrite liigasse jõudmine. Chelsea puhul võiks väärtust otsida ehk panusest, et nad ei jõua esinelikusse – selle koefiks on 1,50.

3. Liverpool
Tiitlikoefitsient: 8,00

Liverpool vahetas samuti suvel peatreenerit: Jürgen Kloppi edukas ajastu sai läbi ning ikoonilist klubi on asunud tüürima hollandlane Arne Slot. Meeskond on küll suuresti jäänud mullusega samaks – üleminekuakna lõpu veel on küll ilmselt paari täiendust oodata -, ent väga suure mõjuga peatreeneri järgne ajastu läheb tippklubidel tihtipeale pisut aia taha. Ühtmoodi on harjutud, ühtmoodi on edu saavutatud – väga harva juhtub nii, et uus treener suudab kohe oma suuna kehtestada ja sellega ka edukas olla. Mängijate mõttes on Liverpoolil materjal kindlasti olemas, aga ajalugu on näidanud, et Kloppi-järgne ajastu ei pruugi alata nii edukalt kui nad ise seda sooviksid.

2. Arsenal
Tiitlikoefitsient: 2,85

Arsenal on kaks hooaega järjest võrdlemisi napilt Manchester Cityle tiitliheitluses alla jäänud, mis peaks tähendama seda, et nende võidunälg on sellega veelgi kasvanud. Mikel Arteta meetodeid küll aeg-ajalt naeruvääristatakse, kuid paistab, et need siiski töötavad – kuidas muidu on Arsenalist mõne hooajaga saanud tõsine tiitlinõudleja? Mitmed asjatundjad arvavad, et tänavune hooaeg on lõpuks Arsenali hooaeg – meeskond on piisavalt kogenud, kvaliteetne ja näljane, et duell Man Cityga viimaks oma kasuks kallutada ning kuigi meeskonda pole praeguse seisuga veel väga uuendatud (kaitsesse toodi siiski juurde Itaalia koondislane Calafiori), ei ole selleks olnud ka teab mis suurt põhjust. Arsenal läheb tiitli järele ja nende koefitsient 2,85 võiks olla ka päris magusa väärtusega.

1. Manchester City
Tiitlikoefitsient: 2,10

Ikka ja jälle Man City! Esimese Inglismaa klubina neli meistritiitlit järjest noppinud City puhul räägiti juba eelmise hooaja eel, et suureks küsimärgiks on see, kui näljasena suudab peatreener Pep Guardiola oma meeskonda hoida. Paistis, et piisavalt näljasena, sest eelmisel hooajal oldi taas kõigis sarjades lõpuni välja konkurentsis. Suvel on meeskond küll ühe Julian Alvareze võrra nõrgemaks jäänud, kuid suures plaanis on tiim siiski endine ja endise kvaliteediga – liiga vanaks ei tohiks keegi veel olla jäänud ning kvaliteedis ja sügavuses ju mitte keegi ei kahtle. Aga ikka ja jälle ja endiselt – kui suur tiitli- ja võidunälg saab sellel kooslusel olla, kus suurem osa on juba mitu aastat järjest Premier League’i võitnud?